TOP svadobné sály na Kysuciach

2 February 2015

Áno, áno, sľúbila som, že tých ďalších pár tipov pre dokonalú svadbu dopíšem, ale čo ak si práve potrebuješ booknuť sálu a nevieš sa rozhodnúť?! Preto dnes pokračujem v tipoch na top kysucké svadobné sály. 

Počítajme s cca 100-120 kusmi hostí. Ak vás bude menej, neboj nič, všetci budú mať aspoň dostatok miesta a trsnete si ako nič ;)

 

1, ČADCA - Tatra Hotel Inn

Vysnívala si si"poshi - posh" svadbu? V tom prípade luxusnejšie priestory v Čadci nenájdeš :) Parádnický hotel z čias Rakúsko-Uhorska si doteraz drží prvenstvo, čo sa týka najhonosnejšej reštaurácie v meste. Od jeho počiatkov tu svadby mali len tí najbohatší mešťania. Tak, čo, pridáš sa k nim?

tatra_5.jpg

Kapacita 120 ľudí, na stenách parádna nová maľovka a s prevádzkarkou sa tiež už vieš dohodnúť aj na tom, že chrenovú penu ako predjedlo určite nechceš ;). Napriek luxusu sú priestory cenovo prijateľné.

Vhodné pre: nevesty-princezné a princeznovské svadby, tematické svadby, hotel s dobrou polohou a dostupnosťou (taxíky parkujú kúsok od vchodu).

tatra_4.jpg

tatra_3.JPG

tatra_2.JPG

foto zdroj: http://www.tatrainn.sk/

Adresa: Palárikova 99/1, 022 01 Čadca


2, KORŇA - Penzión Kriváň*** 

Príroda všade okolo, signál je pri piatom strome vpravo a krásna drevená dvojpodlažná sála (s balkónom). Veľmi sympatické priestory pre väčší aj menší počet ľudí, máš kde spať a hulákať sa dá do skorého, príp. neskorého rána, lebo najbližšie domy sú až pár 100 metrov na západ (a aj na východ). Naozaj jedna z vydarenejších a vkusnejších sál na Kysuciach. Do sály dopadá cez  3 kusy balkónových dverí svetlo ako keby vystrihnuté z amerických happy endingových filmoch. A kto chce happy ending? Ty chceš happy ending ;)

penzion_kriva_u0147_1360840937_01_059penzion.jpg

foto zdroj: Ubytovanie Korňa

Kapacita cca 130 ľudí, dostatočný priestor na tanec, vonku je menšia teraska pre cigaretových kožmekerov aj kajnšmetke - rky, vôňa lesa a zurčiaci potôčik.

Vhodné pre: milovníkov prírody, romantikov, ľudí, ktorí sa vedia zabaviť aj bez signálu

_MG_4670.jpg

IMG_2907.jpg

IMG_3331.jpg

Adresa: Penzión Kriváň. Korňa č. 509. 023 21 Korňa


3, OŠČADNICA - Hotel Marlene***

Tento hotel je snáď vybookovaný na 3 roky dopredu! Ich web by chcel riadny redizajn (len tak medzi rečou), na výber sú tu sály rovno dve! Jedna reštauračná - priamo v hoteli pre svadby do 60 kusov a druhá pre nám už dôverne známy koeficient 100 - 120 hostí. 

marlene_7.jpg

Opäť príroda všade okolo, signál skoro všade okolo, špičkové služby hotelového presonálu a namotivovaný majiteľ, ktorý vám splní aj to, že sa pre vás v deň svadby oblečie do kroja ;).

Vhodné pre: milovníkov prírody, romantikov, ľudí, ktorí sa vedia zabaviť aj bez signálu, tých, ktorí chcú mať svadbu v piatok

 marlene_4.jpg

marlene_5.jpg

foto zdroj: http://www.marlene.sk/hotel/

Adresa: Oščadnica - Dedovka - Veľká Rača, č.1799, 023 01 Oščadnica


4, VADIČOV - Horský Hotel Hájnice****

"Lúbim ta jak konaaaaaa" a iné podobné odkazy mi písal kamarát od Myjavy len tak zo srandy. No tu je všetkej srandy koniec a nevesta sa môže veľmi ľahko ocitnúť na vážnom sedle vážneho koňa vo Vadičove. A teraz v keróóóm, ha? Mne sa vkuse mýlia, ale Horný to bude tuším. Ale viem, Horný (Vajčov) Vadičov isto iste. 

hajnice_1.jpg

A opäť: Luxusná príroda aj sála, veľmi ústretový personál a KONE!

Vhodné pre: veď viete...

hajnice_2.jpg

hajnice_3.jpg

foto zdroj: http://www.rsvadicov.sk/fotogaleria.html

Adresa: Horný Vadičov 454, 02345


5, Kulturáky kdekoľvek

Vidíš pred sebou divoký priestor dýchajúci funkcionalizmom so stopou socialistického realizmu, ktorý si už z detstva skôr nepamätáš a preto sa často zamýšľaš nad vkusom vtedajšej doby a hovoríš si "tak toto nie, tu svadbu mať nebudem!!!". No nezahazuj hneď túto myšlienku. Ak sa už tak stalo, pekne ju zdvihni, opráš prach, pridaj štipku fantázie, pár šikovných rúk a sála bude na nepoznanie. Daj coolturáku šancu byť naozaj COOL :)
Kukni ako sa s priestorom vedeli vyhrať napr. Karinka s Jarkom:

_MG_7189.jpg

_MG_7182.jpg_MG_7196.jpg

Vhodné pre:  kreatívne hlavy, šikovné ruky, echtovnú dedinskú veselicu, hipsterov? ;)Taaaak ... najznámejšie kysucké sály máme a čoskoro si dáme aj tie menej známe, paparapááá :*

________________________

použité fotky zo svadieb Katky&Vladka a Karin&Jarka


Top