5 tipov na svadobné koláče

10 February 2015

Vieš koľko výhod majú domáce svadobné koláče? Triliardu! (toto slovo zbožňujem, lebo sa ním dá vyjadriť čokoľvek niečoho a nikto nevie koľko vlastne) Domáce koláče však nemusíš týždeň pred svadbou vypekať sama. 

Rozhoď siete, vyber si najlepšiu domácu cukrárku, ktorej koláče sú tie najvychýrenejšie, popros ju o krabičku koláčových vzoriek a v prípade, že sa osvedčí - je tvoja!  Samozrejme, ak máš v rodine cukrárku s rádom zlatej varešky - vyhrala si! 

Vybrala som 5 druhov svadobných koláčov, ktoré patria k slovenským svetovým svadobným trendom roku 2015!

1,

ŠTIPKA KLASIKY 

▼▼▼▼▼▼▼▼

Kysnuté tvarohové buchty alebo Moravské koláče

Tieto pochutiny sú vhodné vskutku pre všetky typy svadieb. Máme ich radi odmalička, chutia každému (najviac fotografom ;)) a väčšinou na svadbách ako prvé padnú za obeť hosťujúcim "hladošom". Klasika skrátka ostáva klasikou.

svadobny_kolac_1


2,

ZA HRSŤ TRADÍCIE

▼▼▼▼▼▼▼▼▼

Grilážové rezy

Aj ten najvyberavejší z vyberavých neodolá tomuto nepečenému kúsku zákusku. Grilážky sa nepokazia, nič nepokazia a svadbu už vôbec nie.

svadobny_kolac_5


3,

1/2 KILA VôNE DOMOVA

▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼

Medovník / Marlenka

Nebíčko v papuľke a boží království všade okolo :) Kto nemá rád túto mlstnotu, nech je kukuričné chlebíčky až do...dokedy chce. Tento dar nebies sa dá urobiť aj v mini verzii. Ako jednohubka je lepšie stráviteľná, dá sa spotrebovať viac kusov za sebou a jej nutričná hodnota konkuruje tej chuťovej.  

svadobny_kolac


4,

ZA POHÁR FRANCÚZSKEHO ŠARMU

▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼

Macarons 

Tieto farebné krasotiny k nám prichádzajú z Francúzska. Lahodnej pochúťke neodolala aj jedna slovenská deva, ktorá si povedala, že ich stoj-čo-stoj musí mať na svadbe. Keď ich ochutnali svadobní hostia, zvesti o fajnovej špecialite sa rozšírili tak rýchlo, že modernejšie svadobné cukrárky si macaronkovku receptúru osvojili a teraz si na nich pochutnávajú svadobní hostia krížom-krážom po celom Slovensku!

svadobny_kolac_2


5,

2PL ZÁPADNÉHO ŠTÝLU

▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼

Cheesecake mini tortičky

"Syrová" fajnota zažíva v posledných rokoch veľký boom. Na chuť jej prišli nielen hipsteri, ale aj labužníci probiotických pochúťok.  Tiež vedia byť pripravené ako jednohubky s čerstvým sezónnym ovocím. Obrovská mňamka!

svadobny_kolac_3


Toto sú koláčovo - svadobné trendy roku 2015 :)

Nepáčia sa ti? tak poď VON! :D


------------------------------------------------------------------------------------------------

foto zdroje a recepty:

Grilážky ►http://www.mnamkyrecepty.sk/recipe/grilaz/

Makaróny ►http://www.silikomart.com/blog/en/langolo-degli-chef/mmmh-macarons

Marlenka ►http://pastebin.com/BtGQYW7B

Cheesecake tortičky►http://lifeline-mag.com/mini-cheesecake-tarts

Kysnuté koláče►http://www.janinyblog.com/2013/11/svatomartinske-kolace.html






Top