20 tipov pre dokonalú svadbu

19 January 2015

Tvojmu drahému to už konečne došlo, urobil čo mal (skryl prsteň do šálky od cukru a ty si ho, juchúúú, náhodou našla! ...aj keď necukríš. Ale veď to vedieť nemusí... :D) a teba čakajú povinnosti – síce veľké, ale také, ktorých si sa už od hrania s Kenom nevedela dočkať – nie, nepíšem o svadobnej noci! – ale o niečom inom. 

Preto, ak máš chvíľku času, máááš? Máš :) ...pripravila som pre teba zopár rád, osobných postrehov a neosobných podpichovačiek, pretože vlastnú svadbu zažiješ len raz - aj keď tie (ne) šikovnejšie možno aj 2-3krat! ...ale to je už príbeh iný – tak nech vyzerá!

Gabika & Mireček

Len v krátkosti. Odohrala som stovky svadieb a desiatky nafotila a za ten čas som sa veľa naučila – jedine, že by nie. Ale to by som si tu potom netrúfala mudrovať. A všetky tie skúsenosti, rady, how to & how not to – rada s tebou pozdielam. Ešte si narovnaj vankúš pod zadkom, vytiahni sáčok zázvorového čaju zo šálky a poďme na to!


Pár tipov na svadbovicu:


1, TVOJA SVADBA

Bod číslo jedna.  Je to TVOJA svadba – možno ešte trochu aj tvojho nastavajúceho :D ...ale určite nie svadba tvojich či jeho rodičov - urob si ju teda podľa SEBA. Pfúúú, bolo to drsné, ale zvládli sme to.

2, PLÁNOVANIE

V prípade, že svadbu plánuješ mať v sobotu – ozaj, v tomto prípade je lepšie čiastočne bod jedna ignorovať a súhlasiť s rodičmi aspoň v tom, že nebude vo štvrtok - NEZABUDNI plánovať aspoň 12 mesiacov vopred. Tie najlepšie dátumy a miesta môžu byť rýchlo FUČ. A pozor! ...už aj piatky bývajú v tých lepších sálach obsadené. A ty chceš mať tu svoju, no nie?

3, ULTIMÁTNY GUESTLIST

Obklopte sa ľuďmi – opäť čiastočná ignorácia bodu číslo jedna, no v tomto prípade je zase dobré nechať priestor na vyjadrenie sa aj partnerovi - na ktorých vám naozaj záleží. Tí vám urobia na svadbe lepšiu atmošku, než zo slušnosti pozvaná rodina z ôsmeho kolena či teta s ujom z Hornej Dolnej, ktorých ste videli naposledy pred možno, nooo aj toľkými, ehmmm...rokmi.

tichi

4, BUDGET

Keď na to nemáš – veď ani ja na to nemám - neobjednávaj limuzínu a balón s fotogafom, ktorý to bude brať zo vzduchu. Ani nerob svadbu/svadbovicu/veselku ako David Backham s Victoriou a radšej v parádnej atmoške a skromnejších priestoroch, urob párty ako nič! (rozumej párty z ktorej prví ľudia, vrátane tvojich a jeho starých rodičov, budú odchádzať o druhej ráno …a ostatní pôjdu rovno na rannú omšu ;). Hlavne take it easy.

5, (ne)ZHODY

A teraz vážne. ...teda to len v prípade, že by si si myslela, že som doteraz nebola. Máte problém s partnerom spoločne sa zhodnúť? V prvom rade mu treba vysvetliť, že by ste  sa nemali báť zlé nápady zahodiť ...ak nepochopí, hlavne POKOJ – naozaj! Hádok v manželstve zažijete ešte habadej ;) takže urob kompromis raz ty, raz partner a všetko bude super :)

ms

6, VIDEO/FOTO

Kameramana a fotografa si nájdete podľa toho, koho najviac stalkujete na FB. Alebo si nechajte poradiť - ja vám poradím :D ...alebo kamarátky s rovnakým vkusom. V každom prípade, cena by nemala byť rozhodujúci faktor, aj keď ju treba zohľadniť. Ak sa ti zdajú ceny prehnané – hľadaj aj lacnejšieho fotografa/kameramana. Možno mu aj pár “kixov“ prepáčiš ...ak nie, vsaď na istotu. V prvom rade je dôležité, aby rozumel tvojim požiadavkám. Viac v ďalšom príspevku...

7, POMOC Z VONKA

Tento bod sa ťa asi netýka, ale veď nie každý má na plánovanie čas. Ak si nevieš vybrať,  veci zrealizovať, nemáš čas a aj tak chceš, aby všetko bolo tip-top, nemaj strach zo svadobnej agentúry. Dnes ich je na Slovensku véľa... aj tých kriejtif, aj tých šikovných :) A niekedy majú lepšie nápady ako kytice z krepového papiera. Rady zbieraj od každého, zapisuj, trieď a vyberaj tie NAJLEPŠIE.

8, DJ/ŽIVÁ HUDBA

TOP TOPOV alebo RADA NA NEZAPLATENIE. Kvalitný DJ sa NEpreveruje odporúčaním! Je naozaj potrebné zažiť ho, toho DJ-a,  na vlastnej koži. Na takom labilnejšom púšťačovi hudby stroskotala už nejedna veselica. Toto sa stalo na 80% (číslo nie je overené štatistickým úradom ani iným ministerstvom na pečiatky, ale vlastnou empirickou skúsenosťou) svadbách. To isté platí aj pri živej hudbe. Radšej raz zažiť, než stokrát z rozprávania počuť.

ggg

9, NENECHAJ SA ODRADIŤ

Ak si sa dočítala až sem! Wooow, gratulujem, si skutočne trpezlivá a vieš čo chceš! No ja ešte nekončím :D

Každý má iné očakávania - to určite vieš, však si nie hlúpa - nikdy nevyhovieš všetkým, tak si s tým prestaň lámať hlavu, pokojne spi a najmä sa prípravami zabávaj. Nenápadne sa tak vraciam k bodu číslo jedna. Ale keď si tak trpezlivá, zaslúžiš si.

10, ČO SO SEBOU A NA SEBA

A na dnes už len jeden bod, pretože som tiež unavená. Ale aby sa ti dobre spalo.

Nevesta = stredobod pozornosti! (Už som to spomínala pár krát, ale však opakovanie je matka…) Alebo inak, najdôležitejšia súčasť svadby, ktorá nesmie chýbať (iba že by si sa inšpirovala Juliou Roberts). Nahoď sa jak pani! Cíť sa super a hlavne!!! V prípade, že si berieš šaty z požičovne, vezmi si tie, ktoré ti naozaj sadnú, hodia sa k tvojej postave a žiadne "veď mám čas, do svadby ešte schudnem" v tomto prípade NEPLATÍ. Pri tých všetkých prípravách nebudeš mať čas myslieť na to, že musíš dákym zázrakom schudnúť o trilión gramov, aby si sa dostala svojich do šiat. Je to totálna totálka, ktorá ťa zbytočne vystresuje a vezme ti kus energie. Takže ešte raz: Šaty ako uliate. Make up - niekedy menej je viac a účes - v jednoduchosti je krása. V tomto neexperimentuj až príliš - bude ti lepšie, keď sa budeš cítiť v pohode a prirodzene, než keď v tento deň na sebe vyskúšaš všetky výdobytky krásy a počas svadby budeš čakať, kedy sa ti odlepia mihalnice, či odpadne obrí príčesok s lokňami, či iné mužov potešujúce okamihy. Všetko si vopred vyskúšaj a daj si na seba len to, čo ti nebráni v prirodzenom pohybe, veď svadbu si chceš užiť naplno, či?

stanka


Pre dnešok už naozaj končím. Dobrú noc – zajtra/pozajtra/potom/fakt neviem kedy/pokračujeme.... :*

----------------------------

Na fotkách účinkujú:
Gabika&Mireček, celá Ľuptákovsko-Cichá família, Pišta&Mirka, ĽH Muzička s neznámym cyklistom a Stanka


Top