Tradície na Slovensku

4 July 2017

Predstav si krásny septembrový deň. Rok 2015. Si niekde pod Biokovom na Makarskej riviere. Akurát sa chystáš kúpiť si najväčšiu mňamku pod jadranským slnkom (rozumej sušené figy mňam), keď ti zrazu zvoní telefón. Neznáme číslo. Hovoríš si, načo dvíhať. Prichádzajúci hovor je ale neúprosný. Haloo halooo! Z druhej strany sa ozve: "Ahoj, ty ma asi nepoznáš, ale videli sme na nete tvoje fotky a chcem ťa odporučiť Slovartu, môžem? Fotky potrebujeme do jednej knihy o tradíciách, ktorú ideme vydať.".... no... asi tak nejak sa to začalo, až sa moje fotky dostali do knihy pani Zory Mintalovej-Zubercovej a ja sa z toho veľmi vytešujem :).

Kniha Tradície na Slovensku podľa mňa patrí do knižnice každej slovenskej domácnosti.  Dozvieš zauímavé veci o pôvode, vývoji a význame našich bohatých tradícií. Či už si fanúšik ľudových tradícií alebo nie si, z času na čas ti bude dobrou pomôckou pri riešení zapeklitých životných situácií, ako napríklad, kde sa u nás vzala tradícia vianočných stromčekov. No schválne, vieš? :) Neboj nič, ani ja neviem, ale pred spaním si o tom určite prečítam. Lebo chápeš, keď nevieš odkiaľ si prišiel, ako budeš vedieť, kam máš ísť? :) A k tomu, sú tam skvelé a hlavne jednoduché recepty!

Ak chceš takú knihu mať, vieš si ju aj online objednať.  


Tradicie_na_slovensku6.jpg

Na obálke je moja neter Gréta, vo vnútri nájdete aj synovca Sebastiána, sestru Zuzču a mojich vzácnych kamarátov, s ktorými je sveta žiť :) 

Tradicie_na_slovensku4.jpgTradicie_na_slovensku1.jpgTradicie_na_slovensku2.jpgTop